МБДОУ «Детский сад «Тюльпан» д. Ирекле Альметьевского муниципального района РТ»/ Ирекле авылы муниципаль бюджет мәктәпкәчә белем бирү учреждениясе "Тюльпан" балалар бакчасы

Адрес: 423449, Республика Татарстан, Альметьевский район, д. Ирекле
Телефон: 8(8553)34-56-60
E-Mail: irekle.tyulpan@tatar.ru
Короткое название: МБДОУ "Детский сад "Тюльпан" д. Ирекле"
Руководитель: Краснова Каусария Габдулзямиловна

ВСЕ новости детского сада!!!

Коз бэйрэме

Опубликовано: 29.10.2017

Табигать hэрвакыт узгэреп тора. Ел фасыллары алмашынган сает табигать тэ яна киемнэрен кия. Менэ хэзерге вакытта да, узенен алтын яфраклары белэн, коз килеп житте. Бэйрэмне козгэ багышлаган матур шигырлэр сойлэп ачып жибэрде балалар. "Яфрак бэйрэме" жырнын торле тостэге яфраклар тотып, эйлэнэ-эйлэнэ биеп жырлаганда, яфраклар чынлап та агачлардан коелып тошкэн сыман тоелды. Бэйрэмнен топ кунагы "Алтын коз" балаларга узенен кучтэнэчлэрен-алмалар таратты. Янгыр яудырып балаларны "Зонтиклар биюе" белэн куандырды. Бэйрэм азагында бэйрэмгэ хэтлек игьлан ителгэн конкурсны йомгаклап балаларга грамоталар таратылды. (Конкурс поделок "Осенние дары")