МБДОУ «Детский сад №1 «Конбагыш» с. Новое Каширово» Альметьевского муниципального района РТ/Яңа Кәшер авылы муниципаль бюджет мәктәпкәчә белем бирү учреждениесе 1-нче "Көнбагыш" балалар бакчасы"

Адрес: 423445, Республика Татарстан, Альметьевский район, с. Новое Каширово, ул. Советская д.39г/Әлмәт районы Яңа Кәшер авылы ,Совет урамы,йорт 39г
Телефон: +7(855)-334-93-19
E-Mail: mramzia1969@mail.ru
Короткое название: МБДОУ"Д/с №1 "Конбагыш"с.Новое Каширово
Руководитель: Сайфуллина Миляуша Рамилевна

Новости ДОУ

Укытучы һәм остазлар елы

Опубликовано: 28.03.2023

Президент Владимир Путин боерыгы буенча 2023 ел  Россиядә Укытучы һәм остаз елы буларак имзаланды.

Педагого хезмәте - авыр да,җаваплы да ,шул ук вакытта кызыклы да.Гомерен  балаларга багышлаган,аларны киләчәк тормышка әзерләүгә алынган,шушы мактаулы эшкә бар күңелен ,йөрәк җылысын салган,тынгысыз ,көчле рухлы кеше генә тәрбияче була ала.Әлеге һөнәр,беренче чиратта,сабырлык,түземлек сорый.Икенчедән , балаларга карата олы мәхәббәт таләп итә.Чыннан да , балаларны чын күңелдән яраткан,аларга ярдәм итәргә алынган нык ихтыярлы кеше генә тәрбияче булып эшли ала.

Бүген бакчабызда озак еллар тәрбияче һәм музыка җитәкчесе булып эшләгән ветеран  Хатифә апа Карам кызы кунакта булды.Балалар үзләренең һөнәрләрен ,җыр- биюләрен күрсәттеләр,ә ул балаларга бакча тормышыннан кызыклы вакыйгалар сөйләде.