• Альметьевский
  • Детские сады
  • МБДОУ «Детский сад общеразвивающего вида «Голбакча» с. Кульшарипово Альметьевского муниципального района РТ» / Колшәрип авылы «Гомумүстерешле балалар бакчасы «Гөлбакча» мәктәпкәчә белем бирү муниципаль бюджет учреждениесе»

МБДОУ «Детский сад общеразвивающего вида «Голбакча» с. Кульшарипово» Альметьевского муниципального района РТ/Колшәрип авылы «Гомумүстерешле балалар бакчасы «Гөлбакча» мәктәпкәчә белем бирү муниципаль бюджет учреждениесе»

Адрес: 423401, Республика Татарстан, Альметьевский район, с. Кульшарипово, ул. Тукая, д.54 б
Телефон: (88553) 34-76-85
E-Mail: Kulsharip.Golbakcha@tatar.ru , dskulsh@mail.ru
Короткое название: МБДОУ "Д/с "Голбакча" с. Кульшарипово"
Руководитель: Илалтдинова Рамзия Ахтямовна

Новости детского сада "Гэлбакча"

"Әниләр көне"

Опубликовано: 28.11.2013

Безнең «Гөлбакча» балалар бак­часын­да да әниләр бәй­рәме шау­лап-гөр­ләп үт­те. Ба­лалар­ның нәни кул­лары белән ясал­ган, төс­ле, матур рәсем­нәр белән бизәл­гән отк­рыт­калар әниләр өчен дә, балалар бак­часын­да эш­ләүче тәр­биячеләр өчен дә иң зур бүләк бул­ды. Бу көнне төркем тәрбиячеләре балалар белән төрле (“Гаилә”, “Интервью у мамы” һ.б) уеннар  уйналды, “Минем әнием иң матур, иң чибәр”,  “Мин әнинең ярдәмчесе” дигән темаларга әңгәмә корылды, әниләр турында шигырьләр укыдылар, иң матур җырларны өйрәнделәр.  Ә балалар өчен шат­лык­ның иң зурысы мәктәпкә әзерлек төркемендә “Минем әни иң уңган” дип аталган бәйге узды. Әниләр бәйге барышында күп төрле сорауларга җавап бирделәр, уңганлыкларын, осталыкларын  төрле бәйгедә сынадылар. Бу чарада максат итеп  балаларда, әниләргә  карата мәхәббәт, хөрмәт, ихтирамлылык  кебек хисләр тәрбияләү,  әниләрне  бәйрәм  белән  тәбрик  итү. Җырлар , шигырьләр аша  балаларда  күркәм  сыйфатлар  тәрбияләү.  Янәшәдә әни бул­ган­да һәр көн бәй­рәм. Дөньяда әнисез сабый­лар бул­масын иде. Бер ана да бала хәс­рәтен күр­мәсен. Ба­лалар да, әниләр дә рәхәт яшәсен.