МБДОУ «Детский сад общеразвивающего вида «Голбакча» с. Кульшарипово» Альметьевского муниципального района РТ/Колшәрип авылы «Гомумүстерешле балалар бакчасы «Гөлбакча» мәктәпкәчә белем бирү муниципаль бюджет учреждениесе»

Адрес: 423401, Республика Татарстан, Альметьевский район, с. Кульшарипово, ул. Тукая, д.54 б
Телефон: (88553) 34-76-85
E-Mail: Kulsharip.Golbakcha@tatar.ru , dskulsh@mail.ru
Короткое название: МБДОУ "Д/с "Голбакча" с. Кульшарипово"
Руководитель: Илалтдинова Рамзия Ахтямовна

Мин бәхетле гаиләм белән!

Татар гаиләләренең матур традицияләрен саклау һәм үстерү юнәлешендә Әлмәт муниципаль районы мәгариф идарәсе һәм “Ак калфак” татар хатын-кызлар оешмасы “Мин бәхетле гаиләм белән” бәйгесе оештырды. Бу бәйгедә 48 татар гаиләсе катнашты. Сайлап алу  турын узган 8 гаилә 15 нче май – Халыкара гаилә көнендә,  22 нче  балалар бакчасына   шәһәр күләмендәге финалга  көч сынашырга, үзләренең осталыкларын күрсәтергә җыелдылар.  36 нчы “Тылсымлы сарай” балалар бакчасы данын яклаучы Мисбаховлар гаиләсе җиңү яулап,  I дәрәҗә диплом , 10000 сумга сертификат белән бүләкләнде.  Шулай ук алар «Стар-Синема» кинотеатрына, ял паркына чакыру билетлары алдылар. Ә “Саулык” сәламәтләндерү клубы җиңүчеләрне үзләренә кунакка чакырды. Без аларны чык күңелдән котлыйбыз!!!

В целях  сохранения и развития семейных  традиций татарского народа Управление образования Альметьевского муниципального района  и женская организация «Ак калфак»  организовали городской конкурс татарской семьи . 15 мая – в Международный день семьи 8 семей прошедшие в финал, собрались в № 22 детском саду. Финалисты рассказали о своей семье, о своих семейных ценностях и поделились секретами семейного счастья. Семья Мисбаховых из детского сада № 36 “Волшебный дворец” показали себя самой образцовой семьей  и стали победителями. За первое место на городском конкурсе “Мин бәхетле гаиләм белән” были награждены Дипломом I степени и сертификатом в сумме 10000 рублей. Так же получили пригласительные в кинотеатр «Стар-Синема» и в парк культуры и отдыха, клуб «Здоровье» пригласил их на чаепитие с посещением оздоровительных мероприятий. Мы их поздравляем !!!