МБДОУ «Детский сад общеразвивающего вида № 45 «Космос» г. Альметьевска» / Әлмәт шәһәре 45-нче балалар бакчасы "Космос" гомум үстерешле мәктәпкәчә белем бирү муниципаль бюджет учреждениесе"

Адрес: 423457 Республика Татарстан, Альметьевский район, г. Альметьевск, пр-кт Строителей, 41, корпус А
Телефон: +7(8553) 22-15-56
E-Mail: garaeva-198081@mail.ru
Короткое название: МБДОУ "Д/с №45 "Космос"
Руководитель: Гараева Флюза Фирдаусовна
У нас учат: 21 педагогов

Новости МБДОУ «Детский сад № 45 «Космос» / Әлмәт шәһәре 45 - нче балалар бакчасы "Космос" гомум үстерешле мәктәпкәчә белем бирү муниципаль бюджет учреждениесе"

Отборочный тур между семьями сельских детских садов

Опубликовано: 06.05.2014

Сегодня 6 мая на базе МБДОУ №45 «Космос» прошел отборочный тур между семьями сельских детских садов Альметьевского муниципального района. В конкурсе участвовали 6 семей. Гости соревновались в умениях и стараниях. Приглашенными членами жюри были специалисты Управления Образования, педагоги и заведующие Управления образования и главный редактор газеты «Альметьевский вестник». Все семьи остались довольны праздником. Все семьи были награждены Дипломами Управления Образования. На заключительный конкурс была приглашена семья Вафиных из Надырова. Поздравляем!

Әби- бабаларыбыздан, әти-әниләребездән калган гореф-гадәтләрне, милли бәйрәмнәрне, телебезне саклап калу максаты белән безнең 45 нче “Космос” балалар бакчасында “Мин бәхетле гаиләм белән”- дигән бәйге үткәрелде. Бу бәйгедә күгәрченнәрдәй гөрләшеп яшәгән, бер-берсен өзелеп яраткан, халкының гореф-гадәтләрен хөрмәт иткән, районыбыздан килгән татар гаиләләре көч сынашты . Алар алдан әзерләнеп безне үзләренең гаиләләре белән якыннан таныштырдылар.Җырлап-биеп, сәнгатьле итеп шигырь сөйләп һәм башка бик күп төрле шөгыльләрен күрсәтеп бәйрәмне тагын да ямьләндереп җибәрделәр.

Бу дөньяда без яшибез икән үзебездән калган буыннарга да әти-әниләрне олылау, туган телебезне, гореф-гадәтебезне яшь буынга түкми- чәчми тапшыруны, мирас итеп калдырырга тиешбез. Безгә килгән гаиләләр дә үзләренең мирас итеп калдырылган бик кадерле әйберләрен безгә дә күрсәттеләр һәм таныштырдылар. Бәйрәм ахырында үзләренең пешереп алып килгән яраткан ризыклары турында сөйләделәр. Бәйгебез бай табын артында, чәй эчү белән тәмамланды.