Доступ запрещён

МБДОУ «Детский сад общеразвивающего вида № 45 «Космос» г. Альметьевска» / Әлмәт шәһәре 45-нче балалар бакчасы "Космос" гомум үстерешле мәктәпкәчә белем бирү муниципаль бюджет учреждениесе"

Адрес: 423457 Республика Татарстан, Альметьевский район, г. Альметьевск, пр-кт Строителей, 41, корпус А
Телефон: +7(8553) 22-15-56
E-Mail: garaeva-198081@mail.ru
Короткое название: МБДОУ "Д/с №45 "Космос"
Руководитель: Гараева Флюза Фирдаусовна
У нас учат: 21 педагогов

Новости МБДОУ «Детский сад № 45 «Космос» / Әлмәт шәһәре 45 - нче балалар бакчасы "Космос" гомум үстерешле мәктәпкәчә белем бирү муниципаль бюджет учреждениесе"

Безнең “Космос” балалар бакчасында халкыбызның борынгы йолалары белән таныштыру максатыннан “Карга боткасы” һәм “Нәүрүз” бәйрәме уздырылды.

Опубликовано: 28.03.2017

Бәйрәмне үзебезнең тәрбиячеләр белән берлектә оештырдык. Тәрбиячеләр- Нәүрүз,Кара каргалар, Эби рольләрен башкардылар.  Без  кызыклы,  тирән эчтәлекле тамаша күрсәтергә тырыштык. Кичә яз турындагы шигырьләр, җырлар, татар халкының онытылмас уеннары белән үрелеп барылды. Бәйрәмгә әби белән бабай да килде. Тамаша бик күңелле булды. Һәр бала өйдән ярма, күкәй, сөт, май алып килгән иде. Шушы ашамлыклардан бакчабызның пешекчеләре тәмле ботка пешерделәр.  Килгән кунаклар белән бергәләп күңелле итеп, бик тәмләп ашадылар. Татар халкының йолалары югалмасын, буыннан-буынга күчеп, озын гомерле булсын иде.
            Бәйрәмне оештырды һәм алып барды татар теле тәрбиячесе Леонтьева Гөлназ Әнәс кызы. Кичәдә катнашкан тәрбиячеләргә һәм музыка җитәкчеләренә бик зур рәхмәтемне белдерәсем килә.