МБДОУ «Детский сад общеразвивающего вида № 45 «Космос» г. Альметьевска» / Әлмәт шәһәре 45-нче балалар бакчасы "Космос" гомум үстерешле мәктәпкәчә белем бирү муниципаль бюджет учреждениесе"

Адрес: 423457 Республика Татарстан, Альметьевский район, г. Альметьевск, пр-кт Строителей, 41, корпус А
Телефон: +7(8553) 22-15-56
E-Mail: garaeva-198081@mail.ru
Короткое название: МБДОУ "Д/с №45 "Космос"
Руководитель: Гараева Флюза Фирдаусовна
У нас учат: 21 педагогов

Новости МБДОУ «Детский сад № 45 «Космос» / Әлмәт шәһәре 45 - нче балалар бакчасы "Космос" гомум үстерешле мәктәпкәчә белем бирү муниципаль бюджет учреждениесе"

Татар халкының герой шагыйре Муса Җәлилнең тууына быел 111 ел т улды. Шул уңайдан безнең б алалар бакчасында, 15 нче февраль көнне Муса Җәлилгә багышланган тематик эшчәнлек үткәрелде.

Опубликовано: 15.02.2017

Татар халкының герой шагыйре Муса Җәлилнең тууына быел 111 ел тулды.
Шул уңайдан безнең балалар бакчасында, 15 нче февраль көнне Муса Җәлилгә багышланган тематик эшчәнлек үткәрелде. Балаларны Муса Җәлилнең тормыш юлы белән таныштырдык,аның иҗатына кызыксыну уяттык, мәктәпкә әзерлек төркеме балалары “Күке”, “Маэмай”, “С әгать”, “Бишек җыры”, “Тилгән” һ.б. шигырь ләрен сөйләделәр, “Әтәч”, “Чишмә”, “Карак песи” җырларын җырладылар, шагыйрьгә багыш ланган презентация карадылар.Тәрбиячеләр өчен интелектуаль уен оештырылды, алар Муса Җәлилнең иҗатын һәм тормыш юлын искә төше рделәр. Сорауларга тө гәл һәм тиз җавап бир деләр.Тематик эшчәнлек бик күңелле үзды. Балаларга бик ошады. Герой шагыйрьгә булган мәхәббәтебез сүнмәс, аның якты истәлеге күңелләрдә мәңге сакланыр.