Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение "Детский сад общеразвивающего вида №3 «Городок чудес» Альметьевского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: Республика Татарстан, г. Альметьевск, ул. Ленина, д. 116 «А»
Телефон: +79172978040, 8 8553 44 - 18 - 22
E-Mail: roza.bagmanova66@mail.ru
Короткое название: МБДОУ "Д/с №3 «Городок чудес» АМР РТ
Руководитель: Багманова Роза Абдурахмановна

Новости детского сада

Встреча с детскими татарскими писателями Гузелией Галлямовой и Лилией Фаттаховой

Опубликовано: 19.11.2019

19 ноябрь көнне Риза Фахретдин исемендәге гимназиядә “Шигьриятле балачак илендә”дип исемләнгән  якташ шагыйрәбез Гүзәлия Галләмова һәм«Көмеш кыңгырау» газетасы хезмәткәрләре белән очрашу кичәсе булып узды.

Максат.

1. Якташ язучыбыз  Гүзәлия Галләмова иҗаты, «Көмеш кыңгырау» газетасы белән танышу.

2. Матур әдәбиятка, татар  матбугатына  карата  кызыксыну  уяту;

3. Төбәк язучылар иҗатына, туган җиргә, туган телгә мәхәббәт тәрбияләү.

Кичә барышында  гимназия балалары үзләрен кызыксындырган сорауларга Гүзәлия Галлямова һәм Лилия Фәттаховадан җаваплар алдылар, аларның шигырләрен матур итеп яттан сөйләделәр.