МБДОУ «Детский сад «Ромашка» с. Чупаево» Альметьевского муниципального района РТ / Чупай авылы муниципаль бюджет мәктәпкәчә белем бирү учреждениесе «Ромашка» балалар бакчасы.

Адрес: 423421, Республика Татарстан, Альметьевский район, с.Чупаево, ул. Молодежная, 29 а / 423421, Татарстан Республикасы, Әльмәт районы, Чупай авылы, Молодежный урамы, 29 а..
Телефон:
E-Mail: grace.62@mail.ru
Короткое название: МБДОУ "Д/с Ромашка с.Чупаево"
Руководитель: Ахметзянова Гульсина Шарафутдиновна
Год основания учреждения: 1957

Новости детского сада "Ромашка" с.Чупаево / Чупай авылың муниципаль бюджет мәктәпкәчә белем бирү учреждениесең «Ромашка» балалар бакчасының яңалыклары.

Карга боткасы

Опубликовано: 19.04.2019

Татар халкының тагын бер милли бәйрәмен билгеләп үттек. Карга боткасы бәйрәменә әни, әбиләребезне чакырдык. Йоласына туры китереп такмазалар әйтеп боткага кирәкле ашамлыкларны җыйдык. Балалар язга, кошларга багышлап шигырьләр сөйләделәр, җырладылар, биеделәр. Соңыннан йола буенча бокадан авых иттек. Бәйрәм бар кешегә дә ошады.