• Алькеевский
  • Школы
  • МБОУ «Верхне-Альмурзинская основная общеобразовательная школа» Алькеевского муниципального района РТ/ Татарстан Республикасы Әлки муниципаль районы МБГБУ "Югары Әлморза төп гомуми белем мәктәбе"

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Верхне-Альмурзинская основная общеобразовательная школа» Алькеевского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422885, РТ, Алькеевский район, с. Верхнее Альмурзино, ул.Пионерская, 26
Телефон: +7(843)-467-42-93
E-Mail: SValm.Alk@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Верхне-Альмурзинская ООШ"
Руководитель: Нутфуллина Фанузя Зиннятовна
Год основания учреждения: 1956
У нас учатся: 21 учащихся (иностранные граждане отсутствуют)

Все школьные новости

Яңа ел уңышлар гына алып килсен иде безгә!

Опубликовано: 30.12.2013

27  декабрьдә  мәктәптә  6-9   сыйныфлар   өчен  Балмаскарад  кичәсе   үткәрелде.   Бәйрәм  программасы  “Зәңгәр  ут  яктысында”  дип  аталган сәхнәләштерелгән  тамаша, Яңа  ел  турында  шигырьләр  һәм  дәртле  җырлар  белән  үрелеп  барды. Бәйрәмнең күрке булган әкият геройлары Хоттабыч, Ялганбикә  һәм  Ертлачбай, Убырлы  чыгышлары  бәйрәмгә  ямь  өстенә  ямь  бирделәр.

28  декабрьдә  1-5  сыйныф  укучылары  белән   “Яшел  чыршы кунакка чакыра” дигән бәйрәме үтте.   Бәйрәм  балаларның  шигырьләре  һәм  биюләре  белән  бик  күңелле узды.  Бәйрәм  кичәсенә  Кыш  бабай  белән  Кар  кызы    да  килде.   Балаларны  Яңа  2014  ел  белән  тәбрик  итеп,  күчтәнәчләр  тараттылар.  Бәйрәмгә килгән  кунаклар, әти-әниләр мәктәптә  уздырылган  Яңа  ел  кичәләреннән  тәм  табып,рәхәтләнеп  ял  иттеләр.   31  декабрь  көнне  Югары Әлморза мәдәният  йортында  безнең  укучыларыбыз   үзләренең  күңелле    чыгышлары, җыр-биюләре  белән  авыл  халкын   сөендерделәр.

Алда  кышкы каникуллар... Мәктәп  каникул  чорында да  төрле  мавыктыргыч  чаралар  белән  гөрләп  торыр  дип  көтелә.