• Актанышский
  • Школы

Адрес: 423750 Республика Татарстан,Актанышский район д.Уразаево,ул. Центральная, д. 4
Телефон: +7(855)-525-37-23
E-Mail: urazai@bk.ru
Короткое название: МБОУ "Уразаевская ООШ"
Руководитель: Валиева Гульназ Сагитзяновна

Новости Уразаевской ООШ

Әтиләр Советы җыелышы/ Совет отцов

Опубликовано: 16.11.2023

16 нчы ноябрь көнне Уразаи  мәктәбендә Әтиләр советы  җыелышы үтте. Анда хәзерге җәмгыятьтә бала тәрбияләүдә әтиләр роле каралды. Җыелышта ата-аналар советы җитәкчесе, әтиләр советы җитәкчесе, мәктәп директоры Валиева Г.С. катнаштылар. Без еш кына әтиләр - гаиләне туендыручы, ә бала тәрбияләү күбрәк әни җилкәсенә төшә, дибез. Әмма әтиләр дә, әниләр кебек үк, бала тәрбияләүдә төп рольне уйнарга тиеш бит.Гаиләдә балага, бигрәк тә малайларга әти тәрбиясе бик тә кирәк. Сүз белән генә түгел, үзенең гамәлләре, эше, мавыгулары, хатын-кызга мөнәсәбәте белән әти кеше улына иң беренче өлге һәм малайлар, гадәттә, әтиләренә охшарга тырышып үсәләр. Мәктәбебез әтиләре, иң беренче чиратта, авыр гаиләләрдәге балалар, балигъ булмаган яшүсмерләр белән эшләүне, аларны төрле спорт түгәрәкләренә тартуны, физик яктан чыныктыруны, аларның сәләтләрен ачып үстерүне, малайларда патриотик хисләр тәрбияләп, аларны Ватанны сакларга әзерләүне максат итеп куялар. Яшүсмерләр арасында хокук бозуларны булдырмау, аларны җинаять юлына басудан саклап калу да - Әтиләр советының бурычы./ 16 ноября в МБОУ "Уразаевская ООШ" прошло собрание Совета отцов. В нем рассматривалась роль отцов в воспитании детей в современном обществе. В собрании приняли участие руководитель родительского совета, руководитель Совета отцов, директор школы Валеева Г.С. Мы часто говорим, что отцы - это те, кто кормит семью, а воспитание детей больше ложится на плечи мамы. Но ведь отцы, как и матери, должны играть главную роль в воспитании детей.В семье очень важно отцовское воспитание детей, особенно мальчиков. Не только словом, но и своими действиями, работой, увлечениями, отношением к женщине отец дает сыну первый взрослый, и мальчики обычно растут, стараясь быть похожими на отца. Отцы школы ставят своей целью, прежде всего, работу с детьми из трудных семей, несовершеннолетними, вовлечение их в различные спортивные кружки, физическую закалку, раскрытие их способностей, воспитание у мальчиков патриотических чувств, подготовку их к защите Родины. Задача Совета отцов - не допустить правонарушений среди подростков, не дать им встать на преступный путь.