Адрес: 423753 РТ Актанышский район с.Татарские Ямалы ул.Ленина, д.2
Телефон: +7(855)-525-75-57
E-Mail: fayrushina.71@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Татарско-Ямалинская ООШ"
Руководитель: Файрушина Гульназ Гилмегаяновна

Тат.Ямалы мәктәбенең яңалыклары

"Гаилә- җылы учак"

Опубликовано: 07.03.2024

"Гаилә-җылы учак"

7 март көнне мәктәбебездә "Гаилә-җылы учак " дип аталган зур мероприятие узды.Гаилә елына старт бирү тантанасы да булды ул.Барлык укучыларның әти-әниләре белән берлектә үткәрелгән мероприятие бик җылы атмосферада узды.Бәйрәмнең башта официаль өлеше булса,соңыннан исә гаиләләр арасында ярыш итеп дәвам итте.Ахметовлар,Шаймухаметовлар,Авзаловлар,Галлямовлар ярыш-бәйгенең  кызыклы этапларын үтеп, төрле номинацияләрдә җиңүче булдылар. Балаларның концерт номерлары һәркемнең күңеленә хуш килде.Күңелле дә,дулкынландыргыч та,матур да,кызыклы да бәйрәм ахырында укучылар гаиләләренә үз куллары белән ясаган бүләкләр тапшырдылар. Бәйрәм бергәләп "Яратыгыз!" җырын башкарып тәмамланды.

"Гаилә-җылы учак"

7 марта в нашей школе прошло большое мероприятие "Гаилә-җылы учак" .Это была и церемония старта Года семьи.Мероприятие, проведенное совместно с родителями всех учащихся, прошло в очень теплой атмосфере.Сначала  была официальная часть,а потом праздник  продолжился соревнованием между семьями.Ахметовы, Шаймухаметовы, Авзаловы, Галлямовы прошли интересные этапы состязания и стали победителями в различных номинациях. Всем пришлись по душе детские концертные номера.И весело,и трогательно,и красиво, и интересно. В завершение праздника учащиеся вручили своим семьям подарки, сделанные своими руками. Праздник  завершился с совместного  исполнения песни "Яратыгыз!".