Адрес: 423753 РТ Актанышский район с.Татарские Ямалы ул.Ленина, д.2
Телефон: +7(855)-525-75-57
E-Mail: fayrushina.71@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Татарско-Ямалинская ООШ"
Руководитель: Файрушина Гульназ Гилмегаяновна

Тат.Ямалы мәктәбенең яңалыклары

Хәйрия ярминкәсе

Опубликовано: 29.11.2023

Хәйрия ярминкәсе

29 ноябрь көнне мәктәбебездә бик зур Хәйрия ярминкәсе узды.Әлеге чара мобилизациягә эләгеп,бүгенге көндә махсус хәрби операциядә хезмәт итүче егетләребезнең гаиләләренә ярдәм йөзеннән оештырылды.Укучылар,мәктәбебез,балалар бакчасы коллективы,ата-аналар - барысы да бу чарага бик теләп катнаштылар.Ярминкәгә җан җылысын биреп башкарылган кул эшләре,тәмледән-тәмле ризыклар һәм бик күп төрле эшләр кабул ителде.Җыелган сумманы мобилизацияләнгән егетләребезнең гаиләләренә бүлеп бирергә дигән карар кабул ителде.Укучыларыбыз батырларга матур теләкләр юлладылар,эчтәлекле рәсемнәр дә ясап алып килгәннәр иде.Шушындый файдалы чаралар еш булсын иде,сугышлар тизрәк тәмамланып,егетләребезнең өйләренә исән-имин әйләнеп кайтуларын теләп калабыз!

Благотворительная ярмарка

29 ноября в нашей школе прошла большая благотворительная ярмарка.Мероприятие было организовано в поддержку семей наших ребят,попавших в мобилизацию и сегодня проходящих службу в специальной военной операции.Учащиеся, коллектив нашей школы, детского сада, родители-все с большим удовольствием приняли участие в этом мероприятии.На ярмарку принимались изделия ручной работы,сладости и многое другое.Было принято решение выделить собранную сумму семьям мобилизованных ребят.Наши ученики прислали героям прекрасные пожелания,сделали содержательные рисунки.Желаем скорейшего завершения боевых действий и возвращения наших ребят домой живыми и здоровыми!