Адрес: 423753 РТ Актанышский район с.Татарские Ямалы ул.Ленина, д.2
Телефон: +7(855)-525-75-57
E-Mail: fayrushina.71@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Татарско-Ямалинская ООШ"
Руководитель: Файрушина Гульназ Гилмегаяновна

Тат.Ямалы мәктәбенең яңалыклары

И.Г.Измайлов призына ярышларда

Опубликовано: 17.05.2023

17 май көнне Хәсән Заманов исемендәге Кадет интернат-мәктәбендә чик сакчысы офицеры И.Г.Измайлов призына хәрби- спорт ярышлары уздырылды.  Кубок өчен 15 команда белән безнең мәктәп укучылары да көч сынашты.

- Авзалов Риназ граната ыргыту һәм ату ярышларында 2нче,

- Шаймухаметов Булат турникта тартылуда 2 нче,

- Гайнетдинова Луиза отжимниеда 3нче,

- Авзалов Риназ, Гатин Аяз, Мукимов Шамил, Гагаркин Рөстәм һәм Гайнетдинова Луизадан торган

команда барлык көндәшләрен дә җиңеп аркан тартуда 1 нче урыннарны яуладылар.

Гомуми нәтиҗәләр буенча Кадет – гран-при алды, 1урында Сәфәр урта мәктәбе, безнең  Тат.Ямалы төп мәктәбе 2 нче урында, 3 урында Актанышның 1 нче мәктәбе.

Спортчыларыбызга әфәрин генә диясе кала.

Источник: Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Татарско-Ямалинская основная общеобразовательная школа» Актанышского муниципального района Республики Татарстан