• Актанышский
  • Школы

Адрес: 423733, РТ, Актанышский район, с. Старое Курмашево, ул. Центральная, д. 49
Телефон: +7(855)-525-04-28
E-Mail: Ssk.Akt@tatar.ru, st.kurmash2018@yandex.ru
Короткое название: МБОУ «Старокурмашевская ООШ»
Руководитель: Гильфанова Филиза Акрамовна

Новости Старокурмашевской ООШ

Һәйкәлләрне чистарту буенча "Кар десанты" акциясе/Акция «Снежный десант» по очистке от снега памятников

Опубликовано: 19.02.2024

Хәрби-патриотик айлык кысаларында 2024 нче елның 18 нче февралендә Иске Кормаш мәктәп укучыларына авылларда  урнашкан Бөек Ватан сугышы сугышчылары һәйкәлләрен кардан чистарту буенча «Кар десанты» акциясе игълан ителде. Иске Кормаш, Кыркаентүбә, Яңа Балтач, Иске Балтач авылларында укучылар авыл һәйкәлләрен кардан чистарттылар. Акциядә катнашкан укучыларга рәхмәт сүзләрен җиткерәбез: "Афәрин, кызлар-егетләр! Безнең хәтер - ул безнең эшләр!»

В рамках военно-патриотического месячника 18 февраля 2024 года учащимся Старокурмашевской школы объявлена акция «Снежный десант» по очистке от снега памятников воинам Великой Отечественной войны, расположенных в населенных пунктах. В селах Старое Курмашево, Кыркаентюба, Новое Балтачево, Старое Балтачево школьники очистили от снега памятники села. Выражаем слова благодарности учащимся, принявшим участие в акции: "Молодцы, ребята! Наша память - это наше дело!»