• Актанышский
  • Школы

Адрес: 423733, РТ, Актанышский район, с. Старое Курмашево, ул. Центральная, д. 49
Телефон: +7(855)-525-04-28
E-Mail: Ssk.Akt@tatar.ru, st.kurmash2018@yandex.ru
Короткое название: МБОУ «Старокурмашевская ООШ»
Руководитель: Гильфанова Филиза Акрамовна

Новости Старокурмашевской ООШ

«Эзләү һәм казанышлар горизонтлары» II Республика фәнни-гамәли конференциясе/II республиканская научно-практическая конференция» Горизонты поиска и достижений"

Опубликовано: 28.11.2023

2023 елның 25 ноябрендә Зәй шәһәренең 4 нче мәктәбе базасында «Эзләү һәм казанышлар горизонтлары» II Республика фәнни-гамәли конференциясе узды. Аның максаты: фәннең төрле өлкәләрендә (математика һәм информатика, химия һәм биология, филология һәм лингвистика, валеология һәм экология һ.б.), тикшеренүләр аша белем алучы мәгариф оешмаларының интеллектуаль үсеше өчен шартлар тудыру. Секция утырышларында республиканың төрле шәһәрләреннән һәм районнарыннан 150дән артык укучы һәм 20 укытучы катнашты. Иске Кормаш төп гомуми белем бирү мәктәбенең 3 нче сыйныф укучысы Рахматуллин Самат "Филология" секциясендә катнашып призер дипломына ия булды. Фәнни җитәкчесе: башлангыч сыйныф укытучысы Газизова Д.М. Ә 2 нче сыйныф укучысы Исламов Гомәр сертификатка ия булды. Укытучысы: Ибраһимова Р.Р.

25 ноября 2023 года на базе школы № 4 города Заинска прошла II республиканская научно-практическая конференция "Горизонты поиска и достижений". Цель конференции: создание условий для интеллектуального развития образовательных организаций, получающих знания в различных областях науки (математика и информатика, химия и биология, филология и лингвистика, валеология и экология и др.) посредством исследований. В секционных заседаниях приняли участие более 150 учащихся и 20 учителей из разных городов и районов республики. Ученик 3 класса Старокурмашевской школы Рахматуллин Самат, участвуя в секции "Филология", получил диплом призера. Научный руководитель: учитель начальных классов Газизова Д. М. А ученик 2 класса Исламов Гумар получил сертификат. Учитель: Ибрагимова Р. Р.