• Актанышский
  • Школы

Адрес: 423733, РТ, Актанышский район, с. Старое Курмашево, ул. Центральная, д. 49
Телефон: +7(855)-525-04-28
E-Mail: Ssk.Akt@tatar.ru, st.kurmash2018@yandex.ru
Короткое название: МБОУ «Старокурмашевская ООШ»
Руководитель: Гильфанова Филиза Акрамовна

Новости Старокурмашевской ООШ

Сәйяр” балалар һәм яшүсмерләр театрлары республика фестивале/Республиканский фестиваль детских и юношеских театров "Сайяр"

Опубликовано: 21.11.2023

Сәйяр” балалар һәм яшүсмерләр театрлары республика фестивале үз эшен башлап җибәрде. Фестивальне Татарстан Республикасының Мәгариф һәм Фән министрлыгы, Кәрим Тинчурин исемендәге татар дәүләт драма һәм комедия театры, “ТАТМЕДИА” акционерлык җәмгыятенең ​ “Сәхнә”, “Салават күпере” журналлары редакцияләре оештырды.

Фестивальгә республикабыз мәктәпләреннән барлыгы 246 эш кабул ителде. 20 нче ноябрь көнне  Иске Кормаш төп гомуми белем бирү укучылары Яр Чаллы татар дәүләт драма театрында үзләренең һөнәрләрен күрсәтеп кайттылар.

5 декабрь көнне, Кәрим Тинчурин исемендәге татар дәүләт драма һәм комедия театры бинасында, “Сәйяр” балалар һәм яшүсмерләр театрлары республика фестиваленең бүләкләү, бәйрәм тантанасы узачак.

Республиканский фестиваль детских и юношеских театров Сайяр " начал свою работу. Организаторами фестиваля выступили Министерство образования и науки Республики Татарстан, татарский государственный театр драмы и комедии имени Карима Тинчурина, редакции журналов акционерного общества "Татмедиа" “Сәхнә”, “Салават Купере”

Всего на фестиваль поступило 246 работ от школ республики. 20 ноября учащиеся Старокурмашевского ООШ показали свое театральное мастерство в Набережночелнинском государственном татарском драматическом театре.