• Актанышский
  • Школы

Адрес: 423733, РТ, Актанышский район, с. Старое Курмашево, ул. Центральная, д. 49
Телефон: +7(855)-525-04-28
E-Mail: Ssk.Akt@tatar.ru, st.kurmash2018@yandex.ru
Короткое название: МБОУ «Старокурмашевская ООШ»
Руководитель: Гильфанова Филиза Акрамовна

Новости Старокурмашевской ООШ

"Макулатура бир - агачны коткар" дип исемләнгән экологик акция\Экологическая акция "Дай макулатуру - спаси дерево"

Опубликовано: 21.11.2023

Макулатура җыю - агач гомерен саклау ул.Безнең мәктәп укучылары да "Маклатура бир - агачны коткар" дип исемләнгән акциядә бик актив катнаштылар. Бу акциядә балалар бакчасы да читтә калмады, алар да үз өлешләрен керттеләр. Барлыгы 800 кг га якын макулатура җыелды. Класслар арасында урыннар чыгарылды.  1 нче урында -1  һәм 3 нче класс, 7 нче класс, 2 нче урында - 5 һәм 6 нчы класс, 3 нче урында 2 һәм 4 нче, 8 нче класс. Шулай ук шәхси беренчелекне дә билгеләдек. 1 нче урында 66,4 кг макулатура алып килгән 1 нче класс укучысы Газетдинов Илдан, 2 нче урында 48,2 кг белән 7 нче сыйныф укучысы Фәрдиева Лияна, 3 нче урында 34,8 кг белән 3 нче сыйныф укучысы Рахматуллин Самат.

Сбор макулатуры-это сохранение жизни дерева.Наши школьники также приняли активное участие в акции" Дай маклатуру - спаси дерево". В этой акции не остался в стороне и детский сад, они тоже внесли свой вклад. Всего было собрано около 800 кг макулатуры. Места между классами распределялись следующим образом. На 1 - м месте-1-й и 3-й классы, 7-й класс, на 2-м месте  5-й и 6-й классы, на 3-м-2-й и 4-й, 8-й классы. Также было определено личное первенство. На 1-м месте ученик 1-го класса Газетдинов Ильдан с 66,4 кг макулатуры, на 2-м месте ученица 7-го класса Фардиева Лияна с 48,2 кг, на 3-м месте ученик 3-го класса Рахматуллин Самат с 34,8 кг макулатуры.