• Актанышский
  • Школы

Адрес: 423733, РТ, Актанышский район, с. Старое Курмашево, ул. Центральная, д. 49
Телефон: +7(855)-525-04-28
E-Mail: Ssk.Akt@tatar.ru, st.kurmash2018@yandex.ru
Короткое название: МБОУ «Старокурмашевская ООШ»
Руководитель: Гильфанова Филиза Акрамовна

Новости Старокурмашевской ООШ

Балалар һәм яшүсмерләр арасында милли көрәш бәйгесе/Национальная борьба среди детей и юношей

Опубликовано: 24.04.2023

"БлагоДарение"хәйрия фонды өченче тапкыр балалар һәм яшүсмерләр арасында милли көрәш бәйгесе уздыра.Турнир бу юлы Бөгелмә районының Карабаш поселогында булды. Безнең мәктәптән 2 нче сыйныф укучысы Рахматуллин Самат 6-9 яшьлек балалар арасында 55 кг авырлыкта барлык көндәшләрен дә отып,батыр калды, 8 нче сыйныф укучысы Исламов Гадел 10-14 яшьлек балалар арасында 55 кг авырлыкта 3 нче урынны алды. Балаларны чын күңелдән бу җиңүләре белән котлыйбыз. Алда да уңышлар телибез. Тренерлары Сираев Р.Х.

Благотворительный фонд "БлагоДарение" в третий раз проводит соревнования по национальной борьбе  среди детей и юношей.Турнир на этот раз проходил в поселке Карабаш Бугульминского района. Ученик 2-го класса нашей школы Рахматуллин Самат в весовой категории 55 кг среди детей 6-9 лет победил всех своих соперников, ученик 8-го класса Исламов Гадель занял 3-е место среди детей 10-14 лет в весовой категория 55 кг. От всей души поздравляем ребят с этой победой. Желаем успехов и в дальнейшем. Тренер Сираев Р. Х.