• Актанышский
  • Школы

Адрес: 423733, РТ, Актанышский район, с. Старое Курмашево, ул. Центральная, д. 49
Телефон: +7(855)-525-04-28
E-Mail: Ssk.Akt@tatar.ru, st.kurmash2018@yandex.ru
Короткое название: МБОУ «Старокурмашевская ООШ»
Руководитель: Газизов Фидан Фирдависович

Новости Старокурмашевской ООШ

2022 нче ел- Татарстан Республикасында цифрлаштыру елы

Опубликовано: 07.02.2022

ТР Дәүләт Советына еллык Юлламасында 2022 ел республикада цифрлаштыру елы дип игълан ителә, дип белдерде Татарстан Президенты Рөстәм Миңнеханов . Президент билгеләп үткәнчә, дөнья тиз үзгәрә, масштаблы цифрлы трансформация һәр кешегә, һәр һөнәргә, икътисадның һәм социаль өлкәнең барлык тармакларына кагыла. "Цифрлаштыру үзмаксат түгел, - дип ассызыклады ТР Президенты. — Бу, беренче чиратта, гражданнарыбызның тормыш сыйфатын арттыру, аларның тормыш-көнкүрешен тәэмин итү һәм керемнәрне арттыру, шулай ук бизнесның конкуренциягә сәләтен арттыру мөмкинлеге бирә торган корал. Алга таба „Сан“ га күчү өчен безгә принципиаль яңа катлаулылыктагы мәсьәләләргә алынырга кирәк. Бу мәгариф һәм кадрлар әзерләү системасы өчен дә, шулай ук Иске тамашалардан һәм стереотиплардан баш тарту, үзгәрергә, яңага укырга һәм башкаларны үз артыннан алып барырга әзер булу өчен дә җитди чакыру. Тормыш сыйфатын күтәрүдә IT-технологияләрнең роленә зур игътибар биреп, киләсе ел республикада цифрлаштыру елы дип игълан ителә.