• Актанышский
  • Школы

Адрес: 423733, РТ, Актанышский район, с. Старое Курмашево, ул. Центральная, д. 49
Телефон: +7(855)-525-04-28
E-Mail: Ssk.Akt@tatar.ru, st.kurmash2018@yandex.ru
Короткое название: МБОУ «Старокурмашевская ООШ»
Руководитель: Гильфанова Филиза Акрамовна

Новости Старокурмашевской ООШ

Бөтендөнья иммунизация атнасы/Европейская неделя иммунизации

Опубликовано: 26.05.2021

Ел саен бөтен дөньяда Бөтендөнья иммунизация атнасын билгеләп үтәләр, ул апрельнең соңгы атнасына туры килә (26.04.20021-02.05.20021 язның икенче ае). Бәйрәмнең максаты-төрле яшьтәге кешеләрне яклауны тәэмин итү өчен вакциналаштыруны бүләкләү.

Иммунизация Бөтендөнья сәламәтлек саклау оешмасы тарафыннан Сәламәтлек саклауның иң уңышлы чараларының берсе дип танылды, һәм ул ел саен миллионлаган гомерләрне таралган куркыныч авырулардан саклап калырга мөмкинлек бирә. Шул ук вакытта, статистика күрсәткәнчә, бөтен дөнья буенча якынча 20 миллион бала  иң кирәкле вакциналарны ясата алмый.

Безнең мәктәпнең башлангыч сыйныф  укучылары арасында рәсем конкурсы булып узды

26 апреля – 2 мая 2021 г. Каждый год в Европейском регионе ВОЗ проходит Европейская неделя иммунизации (ЕНИ), направленная на популяризацию идеи о том, что иммунизация имеет огромное значение для профилактики заболеваний и защиты жизни. В этом году главной темой ЕНИ станет не только поддержка плановой иммунизации, но и вакцины и вакцинация против COVID-19. Кампания будет способствовать укреплению солидарности и доверия к вакцинации как общественному благу, которое поддерживает наше общество и помогает спасать жизни людей и защищать здоровье. Как и в предыдущие годы, ЕНИ будет проходить в одно время со Всемирной неделей иммунизации. Обе кампании пройдут под лозунгом "Вакцины сближают нас".