• Актанышский
  • Школы

Адрес: 423733, РТ, Актанышский район, с. Старое Курмашево, ул. Центральная, д. 49
Телефон: +7(855)-525-04-28
E-Mail: Ssk.Akt@tatar.ru, st.kurmash2018@yandex.ru
Короткое название: МБОУ «Старокурмашевская ООШ»
Руководитель: Гильфанова Филиза Акрамовна

Новости Старокурмашевской ООШ

Победители "Созвездие-2021"/"Йолдызлык-2021" җиңүчеләре

Опубликовано: 14.02.2021

13 февраля проше финальный тур "Созвездие-2021". Наши школьники одержали много побед. Вот они: 1 место-вокальное соло - Фардиева Лияна, эстрадные танцы(младшая группа); 2 место - народные танцы(средняя группа),художественное слово-Нагимова Инзиля, Фаррахова Зарина, вокальное соло - Гилемьянов Камиль, вокаль ансамбль; 3 место-вокальное соло-Марданов Сайдаш,Зарипова Нурия. Поздравляем их победой!

13 нче февраль көнне узган "Йолдызлык-2021" фестиваленең финал туры булып узды. Безнең мәктәп укучылары бик күп җиңүләр яуладылар. Менә алар: 1 нче урын-вокал соло - Фәрдиева Лияна, эстрада биюләре(кечкенәләр төркеме); 2 нче урын - халык биюләре(уртанчылар төркеме),нәфис сүз-Нәгыймова Инзилә, Фаррахова Зәринә, вокал соло - Гилемьянов Камил, вокаль ансамбль; 3 нче урын-вокал соло-Мәрданов Сәйдәш, Зарипова Нурия. Аларны җиңүләре белән котлыйбыз!