• Актанышский
  • Школы

Адрес: 423733, РТ, Актанышский район, с. Старое Курмашево, ул. Центральная, д. 49
Телефон: +7(855)-525-04-28
E-Mail: Ssk.Akt@tatar.ru, st.kurmash2018@yandex.ru
Короткое название: МБОУ «Старокурмашевская ООШ»
Руководитель: Гильфанова Филиза Акрамовна

Новости Старокурмашевской ООШ

Икенче Бөтендөнья сугышы тәмамлануга багышланган чаралар/Мероприятия ко Дню окончания второй мировой войны.

Опубликовано: 03.09.2020

2 сентябрь көнне Япония берсүзсез капитуляция ясау турында Актны имзалаган, ә  3 сентябрь көнне Советлар союзы Бөек җиңүне бәйрәм иткән. 2020 елда бу көн Россиядә хәрби дан көне - Бөтендөнья сугышы тәмамлану көне  дип игълан ителде.

Без ата-бабаларыбызның батырлыкларын, хәзерге дәүләтләрнең тыныч тормышы өчен керткән өлешләрен истә тотарга һәм хөрмәт итәргә тиеш.

3 сентябрь көнне безнең мәктәп укучылары икенче Бөтендөнья сугышы тәмамлануга багышланган чараларда: “Икенче Бөтендөнья дәресләре”,   “Бөек илнең Бөек киносы”, Җиңүче сүзе, хәрби техника модельләре балалар фестивале, “Җиңү пазлы” катнашты

Һәрбер укучы Бөек Җиңүгә үз өлешен керткәннәр өчен ихтирам күрсәтергә бурычлы!

2 сентября Япония подписала Акт о безоговорочной капитуляции, а 3 сентября Советский союз праздновал великую Победу.  В 2020 г. этот День объявлен днем воинской славы России – Днем окончания второй мировой войны.

Мы должны помнить и чтить подвиг наших предков и их вклад в мирную жизнь современных государств.

В этой связи 3 сентября ученики нашей школы участвовали в мероприятиях: «Уроки второй мировой»,  Великое кино Великой страны, цветы Памяти, , слово Победителя, детский фестиваль моделей военной техники,  проект «Пазл Победы».

Каждый ученик должен отдать дань уважения всем, кто внес свой вклад в Великую Победу.