• Актанышский
  • Школы

Адрес: 423733, РТ, Актанышский район, с. Старое Курмашево, ул. Центральная, д. 49
Телефон: +7(855)-525-04-28
E-Mail: Ssk.Akt@tatar.ru, st.kurmash2018@yandex.ru
Короткое название: МБОУ «Старокурмашевская ООШ»
Руководитель: Газизов Фидан Фирдависович

Новости Старокурмашевской ООШ

"Экояз-2020" акциясе/Акция "Эковесна-2020"

Опубликовано: 28.04.2020

1 апрельдән "Экояз-2020" акциясе старт алды. Быел республика акциясе дистанцион рәвештә үткәрелә. Үткәрү вакыты, этаплары үзгәрешсез калды. Безнең мәктәп ике номинациядә  "Иң яхшы мәктәп",  "Иң яхшы гаилә" номинацияләре буенча проект эшләре әзерләде, башкарылган эшләр мәктәпнең Instagram битендә яктыртылып бара . Район этабы - 2020 елның 1 апреленнән 12 маена кадәр; республика этабы – 2020 елның 18 маеннан 31 маена кадәр уза дип планлаштырыла.

С 1 апреля стартовала акция "Эковесна-2020". В этом году республиканская акция проводится дистанционно. Сроки и этапы проведения  остаются неизменными. Наша школа участвует в номинациях   "Лучшая школа",  "Лучшая семья". Районный этап планируется  с 1 апреля по 12 мая 2020 года; республиканский этап-с 18 мая по 31 мая 2020 года.