• Актанышский
  • Школы

Адрес: 423733, РТ, Актанышский район, с. Старое Курмашево, ул. Центральная, д. 49
Телефон: +7(855)-525-04-28
E-Mail: Ssk.Akt@tatar.ru, st.kurmash2018@yandex.ru
Короткое название: МБОУ «Старокурмашевская ООШ»
Руководитель: Гильфанова Филиза Акрамовна

Новости Старокурмашевской ООШ

Опубликовано: 16.05.2019

15 нче май көнне «Бүләк» базасында «Мәктәпкәчә тәрбия һәм башлангыч белем бирү арасында дәвамчанлыкны тәэмин итүнең заманча алымнары» темасы астында эшлекле ата-аналар җыелышы, түгәрәк өстәл булып узды. Башлангыч сыйныф укытучылары, тәрбиячеләрнең эчтәлекле чыгышларыннан мәктәпкә әзерлек төркеме ата-аналары үзләрен борчыган күп сорауларга җавап таптылар, баланы мәктәпкә әзерләгәндә нәрсәләргә игътибар итәргә кирәклеге турында киңәшләр тыңладылар. Түгәрәк өстәлдә катнашучылар булачак беренче сыйныф укучысының “гомуми портретын” ясап – аның нинди сыйфатларга ия булуын ачыкладылар. Безнең мәктәптән башлангыч сыйныф укытучысы Газизова Д.М., балалар бакчасы тәрбиячесе Фәрдиева Л.М. ата-аналардан Харисова Г. Г. катнашты.

15 мая на базе ОЦ «Буляк» прошло рабочее родительское собрание, круглый стол на тему «Современные подходы в обеспечении преемственности дошкольного и начального образования». Из выступлений педагогов начальных классов, воспитателей родители подготовительной группы нашли ответы на многие волнующие их вопросы, выслушали советы о том, на что нужно обратить внимание при подготовке ребенка к школе. Участники круглого стола сделали «общий портрет» будущего первоклассника – выяснили, какими качествами он обладает. Из нашей школы участвовали учитель начальных классов Газизова Д.М., воспитатель детского сада Фардиева Л.М. и родитель будущего первоклассника Харисова Г.Г.