• Актанышский
  • Школы

Адрес: 423733, РТ, Актанышский район, с. Старое Курмашево, ул. Центральная, д. 49
Телефон: +7(855)-525-04-28
E-Mail: Ssk.Akt@tatar.ru, st.kurmash2018@yandex.ru
Короткое название: МБОУ «Старокурмашевская ООШ»
Руководитель: Гильфанова Филиза Акрамовна

Новости Старокурмашевской ООШ

Яңа ел бәйрәменә котлаулар

Опубликовано: 23.12.2017

Бик тиздән Яңа ел бәйрәме килеп җитәр. Димәк, якыннарыбыз, дуслар-туганнарны, хезмәттәшләрне котлап, күңелләрен күтәрер вакыт та якынлаша. Иске Кормаш төп гомуми белем бирү мәктәбенең дирекциясен, укытучыларын,  техник хезмәткәрләрен, укучыларын һәм ата-аналарын менә бу шигырьләр, теләкләр ярдәм итәр, дип ышанабыз.

Декабрь бураннары, кышкы салкыннарда  җемелдәгән йолдызлар алып килгән  Яңа ел белән котлыйм! Бәйрәмегез мөбәрәк, ризык тулы өстәлегез  түгәрәк, күңелле, куанычлы булсын.

*Эшләрегез уң булсын, чәчәк атсын, күңелегездәге  мәрхәмәтлелек нуры җаныгызны тагын да ягымлы,  матур итсен, ялкынландырып бизәсен.  Бусагаларыгыздан караңгылык, салкынлык, хәвеф-хәтәр  атлап кермәсен, бәла-каза йөрмәсен. Гаилә  бәхетегез сүнмичә балкып торсын.

Яңа елга теләгем!

Ап-ак карларга уралып