• Актанышский
  • Школы
  • Структурное подразделение Старозияшевская начальная общеобразовательная школа «Тлякеевской ООШ»- "Теләкәй төп гомуми белем бирү мәктәбе" структур бүлекчәсе " Иске Җияш башлангыч мәктәбе"

Адрес: 423749, дер. Старое Зияшево Актанышского района Республики Татарстан, ул. Центральная, д. 3- 423749 Татарстан Республикасы Актаныш муниципаль районы Иске Җияш авылы, Үзәк урам, 3 нче йорт
Телефон: +7(855)-525-41-89
E-Mail: SChat.AKt@tatar.ru,0392000003@.tatar.mail.ru
Короткое название: Структурное подразделение"Старозияшевская НОШ"-МБОУ"ТлякеевскаяООШ"
Руководитель: Гараева Флуса Сабитовна
Год основания учреждения: 1988
У нас учатся: 4 ученика- 4 укучы
У нас учат: 1 педагог- 1 укытучы

Новости Старозияшевской НОШ

15 нче февраль – Россиядә Интернационалист сугышчыларны искә алу көне- 15 февраля – День памяти воинов-интернационалистов в России.

Опубликовано: 16.02.2021

Әфган сугышы... 15 нче февраль – Россиядә Интернационалист сугышчыларны искә алу көне буларак үткәрелә.Әлеге датаны юкка гына Интернационалист сугышчыларны искә алу көне итеп сайламаганнар. 15 февраль шундый кайнар нокталарда катнашкан хәрбиләрне искә алу көне. Вафат булганнарны искә алабыз, безнең арада яшәүчеләрнең күзләренә карап, кичерешләрен уртаклашырга телибез.

Әфган сугышы – барлык милләт кешеләре өчен дә уртак. Һәр шәһәр, район, авылга кагылган аның рәхимсез җиле. Күп йортларга кергән аның кайгысы. Бу афәт күпме яшь гомерләрне өзде, әти-әниләренә гомерлек кайгы китерде. Исән-сау кайтучылар бәхетле, тик шулай да аларның да матур еллары сугышта үткән, ул көннәр тормышларында иң авыр хатирәләр булып калырлар.

Афганская война... 15 февраля – День памяти воинов-интернационалистов в России.Не случайно эту дату выбрали днем памяти воинов-интернационалистов. 15 февраля-День памяти воинов, павших в этих горячих точках. Мы помним погибших, хотим поделиться своими переживаниями, глядя в глаза тем, кто живет среди нас. Афганская война-общая для всех национальностей. Каждый город, район, село затронут его безжалостным ветром. Во многих домах царила его печаль. Это бедствие унесло много жизней, принесло горе родителям. Те, кто остался жив и здоров, счастливы, но и у них прекрасные годы прошли на войне, и те дни останутся самыми тяжелыми воспоминаниями в их жизни.