• Актанышский
  • Школы
  • Структурное подразделение Старозияшевская начальная общеобразовательная школа «Тлякеевской ООШ»- "Теләкәй төп гомуми белем бирү мәктәбе" структур бүлекчәсе " Иске Җияш башлангыч мәктәбе"

Адрес: 423749, дер. Старое Зияшево Актанышского района Республики Татарстан, ул. Центральная, д. 3- 423749 Татарстан Республикасы Актаныш муниципаль районы Иске Җияш авылы, Үзәк урам, 3 нче йорт
Телефон: +7(855)-525-41-89
E-Mail: SChat.AKt@tatar.ru,0392000003@.tatar.mail.ru
Короткое название: Структурное подразделение"Старозияшевская НОШ"-МБОУ"ТлякеевскаяООШ"
Руководитель: Гараева Флуса Сабитовна
Год основания учреждения: 1988
У нас учатся: 4 ученика- 4 укучы
У нас учат: 1 педагог- 1 укытучы

Новости Старозияшевской НОШ

"Бар җырымны илгә багышладым, гомеремне дә бирәм халкыма!"

Опубликовано: 15.02.2021

"Туган тел һәм халыклар бердәмлеге елы", герой-шагыйрь Муса Җәлил туган көнгә багышлап "Бар җырымны илгә багышладым, гомеремне дә бирәм халкыма!" дип аталган кичә үткәрдек. Үлемсез шагыйрьнең тормыш һәм иҗат юлына күзәтү ясадык. Муса ага турында белемнәрне ныгыту максатыннан ,укучылар әдәби викторина сорауларына җавап бирде.