Адрес: 423740, РТ, Актанышский район, с. Актаныш, ул. Индустриальная, д. 43а

Новости Азякульской НОШ

1 июнь-Халыкара балаларны яклау көне/1 июнь- Международный день защиты детей

Опубликовано: 01.06.2022

Җәйнең беренче көнендә Җир шары иң матур һәм иң якты бәйрәмнәрнең берсе булган Халыкара балаларны яклау көнен билгеләп үтә.Балалар – тормышыбызның бар мәгънәсе һәм илһам чыганагы. Аларның мәрхәмәтле, кешелекле һәм иң мөһиме – сәламәт булып үсүенә ата-аналар, балалар бакчасы, мәктәп, гомумән, җәмәгатьчелек бурычлы. Районыбыз данын төрле бәйгеләрдә, олимпиадаларда һәм спорт ярышларында яклаган балаларыбызның уңышлары белән без чиксез горурланабыз. Кадерле балалар, сәламәт, акыллы, белемле һәм игелекле булып үсегез! Сез - безнең киләчәгебез, якты өметебез!

В первый день лета Земля отмечает один из самых красивых и ярких праздников-Международный день защиты детей. Дети-это весь смысл нашей жизни и источник вдохновения. Родители, детский сад, школа и общество в целом обязаны, чтобы дети росли добрыми, человечными и, самое главное, здоровыми. Мы безмерно гордимся успехами наших детей, защищавших честь района на различных конкурсах, олимпиадах и спортивных соревнованиях. Дорогие дети, растите здоровыми, умными, образованными и добрыми! Вы - наше будущее, наша светлая надежда!