Адрес: 423762, Республика Татарстан, Актанышский район, с.Новое Алимово, ул.Г.Тукая, д.54
Телефон: 8(85552)6-09-11; 8-927-491-23-05
E-Mail: alimovo@mail.ru; ramzilaxmetow@yandex.ru
Короткое название: МБОУ "Новоалимовская ООШ"
Руководитель: Ахметов Рамзиль Хузагалиевич

Новости Новоалимовской школы

Очрашу

Опубликовано: 14.03.2024

Бүген, 14 март көнне, Яңа Әлем төп гомуми белем бирү мәктәбендә бик эчтәлекле очрашу булды. Районыбызның “Форпост” җәмәгать тәртибен саклау буенча яшьләр үзәге җитәкчесе Тәнзилә Рөстәм кызы Гыйниятова 6-9 нчы сыйныф укучылары белән очрашты. Тәнзилә Рөстәм кызы аларга терроризмга каршы көрәш чаралары турында сөйләде. Мәктәпкә кораллы җинаятьче килеп кергән очракта, үз-үзеңне
 тоту кагыйдәләрен искә төшерде, видеороликлар күрсәтеп, алар буенча әңгәмә оештырды.

Сегодня, 14 марта, в Новоалимовской ООШ состоялась содержательная встреча. Руководитель молодежного центра по охране общественного порядка “Форпост " Танзиля Рустамовна Гиниятова встретилась с учащимися 6-9 классов. Танзиля Рустамовна рассказала им о мерах по борьбе с терроризмом. Она напомнила правила поведения в случае, если в школу вошёл вооруженный преступник, показала видеоролики и устроила по ним беседы.