Адрес: 423762, Республика Татарстан, Актанышский район, с.Новое Алимово, ул.Г.Тукая, д.54
Телефон: 8(85552)6-09-11; 8-927-491-23-05
E-Mail: alimovo@mail.ru; ramzilaxmetow@yandex.ru
Короткое название: МБОУ "Новоалимовская ООШ"
Руководитель: Ахметов Рамзиль Хузагалиевич

Новости Новоалимовской школы

Жину/Победа

Опубликовано: 20.02.2024

Бүген Яңа Әлем мәктәбе укучылары Балалар иҗат үзәге базасында хәрби-патриотик айлык кысаларында "Солдатта  булган диләр!" хәрби квест-уены үткәрелде. Анда мәктәбебезнең 8 нче сыйныф укучылары: Исламхуҗин Айназ, Локманов Илвир, Муллахмәтова Юлия һәм Галеева Алидәләрдән торган команда 1 урынга лаек булды.  Алар автомат сүтеп  җыю, вакытка киенү, сорауларга җавап бирү кебек биремнәр үтәделәр.Ә Исламхуҗин Айназ калашников автоматын иң оста сүтеп-җыючы дип табылды. Укучыларны һәм аларның җитәкчеләре Рәмзил Хуҗагали улын җиңүләре белән котлыйбыз!

Сегодня на базе Центра детского творчества в рамках военно-патриотического месячника  проводилась военная квест-игра "Солдатта булган диләр". В ней команда в составе учащихся 8 класса нашей школы: Исламхузина Айназа, Лукманова Ильвира, Муллахметовой Юлии и Галеевой Алиды заняла 1 место. Они выполняли такие задания, как разборка и сборка автомата,одевались на время, отвечали на вопросы. Поздравляем учащихся и их руководителя Рамзиля Хузагалиевича с победой!