Адрес: 423762, Республика Татарстан, Актанышский район, с.Новое Алимово, ул.Г.Тукая, д.54
Телефон: 8(85552)6-09-11; 8-927-491-23-05
E-Mail: alimovo@mail.ru; ramzilaxmetow@yandex.ru
Короткое название: МБОУ "Новоалимовская ООШ"
Руководитель: Ахметов Рамзиль Хузагалиевич

Новости Новоалимовской школы

Башлангыч сыйныфлар атналыгы уздырылды

Опубликовано: 23.01.2023

16-21 нче гыйнвар көннәрендә мәктәбебездә башлангыч сыйныфлар атналыгы булды. Атналык барышында 1 нче һәм 2 нче сыйныф укучылары арасында рәсем ясау бәйгесе уздырылды. 3 нче 4 нче сыйныф укучылары "Кыш" темасына инша яздылар. Барлык сыйныф укучылары да каллиграфик дөрес язуда катнаштылар. "Иң-иң зирәкләр" табышмаклар кичәсендә билгеле булды. Сәламәтлекләрен ныгыту максатыннан, чаңгы ярышы үткәрелде. Педагогик осталыкларын үстерү максатыннан,1-4 нче сыйныф укытучылары ачык дәресләр күрсәттеләр. Һәрбер дәрескә тирәнтен анализ ясадылар. Тәнәфесләрдә җырлы-биюле уеннар оештырылды, милли уен-җырларга өстенлек бирелде. Үткәрелгән чаралар дирекция тарафыннан югары бәяләнде.

С 16 по 21 января в нашей школе прошла неделя начальных классов. В ходе недели был проведен конкурс рисунков среди учащихся 1-х и 2-х классов. Учащиеся 3-4 классов написали сочинение на тему "Зима". Учащиеся всех классов участвовали в каллиграфическом правописании. "Самые-самые мудрые" стали известны на вечеринке загадок. С целью укрепления здоровья проводились лыжные гонки. В целях развития педагогического мастерства учителя 1-4 классов провели открытые уроки. Каждому уроку был проведен углубленный анализ. Во время перемен устраивались песенно-танцевальные игры, предпочтение отдавалось национальным играм-песням. Проведенные мероприятия получили высокую оценку дирекции.