Адрес: 423762, Республика Татарстан, Актанышский район, с.Новое Алимово, ул.Г.Тукая, д.54
Телефон: 8(85552)6-09-11; 8-927-491-23-05
E-Mail: alimovo@mail.ru; ramzilaxmetow@yandex.ru
Короткое название: МБОУ "Новоалимовская ООШ"
Руководитель: Ахметов Рамзиль Хузагалиевич

Новости Новоалимовской школы

Бөтендөнья юл һәлакәтләре корбаннарын искә алу оештырылды

Опубликовано: 18.11.2022

2005 елдан башлап БМО Генераль Ассамблеясе тәкъдиме белән ноябрьнең һәр өченче якшәмбесе Бөтендөнья юл һәлакәтләре корбаннарын искә алу көне буларак билгеләп үтелә. Әлеге уңайдан Актаныш районының юл куркынычсызлыгын пропагандалау бүлеге җитәкчесе Ләйсән Мөхәммәтова Яңа Әлем мәктәбе укучылары, балалар бакчасы нәниләре белән әңгәмә үткәреп, юлларда исән-имин йөрергә чакырды.

С 2005 года по предложению Генеральной Ассамблеи ООН каждое третье воскресенье ноября отмечается как Всемирный день памяти жертв дорожно-транспортных происшествий. В связи с этим начальник отдела пропаганды безопасности дорожного движения Актанышского муниципального района Лейсан Мухаметова провела беседу с учащимися Новоалимовской школы, малышами детского сада и призвала их безопасно передвигаться по дорогам.