Адрес: 423762, Республика Татарстан, Актанышский район, с.Новое Алимово, ул.Г.Тукая, д.54
Телефон: 8(85552)6-09-11; 8-927-491-23-05
E-Mail: alimovo@mail.ru; ramzilaxmetow@yandex.ru
Короткое название: МБОУ "Новоалимовская ООШ"
Руководитель: Ахметов Рамзиль Хузагалиевич

Новости Новоалимовской школы

Укучылар һәм яшь укытучылар велепоходка бардылар

Опубликовано: 09.09.2022

8 нче сентябрь көнне мәктәбебезнең 7-9 нчы сыйныф укучылары һәм яшь укытучылары, дәресләрдән соң велосәяхәткә чыктылар. Велосәяхәткә киткәнче укучыларга юлда йөргәндә куркынычсызлык кагыйдәләрен үтәү буенча инструктаж үткәрелде һәм имзалар алынды. Һәрбер укучы махсус өс киемнәре һәм баш киемнәре белән тәэмин ителде. Сәяхәт Яңа Әлем авылыннан башланып, Иске Әлем, Чишмә, Меңнәр авыллары буенча булды. Велосәяхәтнең төп максаты – сәламәт тормыш рәвешен пропагандалау, укучыларны авылларның яшәеше, тарихы, күренекле шәхесләре белән таныштыру. Меңнәр авылындагы тукталышта, укучылар төрле кызыклы уеннар уйнадылар, тәмле ризыклар белән сыйланып чәй эчтеләр. Бу көн күңелләрдә озак сакланыр.

Актаныш районы авыллары буенча туристик велосәяхәт, мәктәбебез директоры Илназ Илшат улы Шәриповның Татарстан Республикасы яшьләр эшләре министрлыгы уздырган республика конкурсында откан грантын тормышка ашыру кысаларында уздырылды. Җитәкчебезгә рәхмәтебезне җиткерәбез!

8 сентября учащиеся 7-9 классов и молодые учителя нашей школы, после уроков отправились на велопоход. В начале мероприятия школьникам был проведен инструктаж по соблюдению правил безопасности дорожного движения и получены подписи. Каждый учащийся был обеспечен спецодеждой и велошлемом. Путешествие началось с села Новое Алимово, прошло по деревням Старое Алимово, Чишма, Миннярово. Основная цель велопохода - пропаганда здорового образа жизни, ознакомление учащихся с жизнью, историей, выдающимися личностями сел. На остановке в деревне Миннярово учащиеся играли в веселые игры, угощались вкуснейшими угощениями и пили чай. Этот день надолго останется в сердцах.

Туристический велопоход по селам Актанышского района прошел в рамках реализации гранта, выигранного директором школы Шариповым И.И. в республиканском конкурсе, проводимого Министерством по делам молодежи Республики Татарстан. Выражаем благодарность нашему руководителю!