Адрес: 423762, Республика Татарстан, Актанышский район, с.Новое Алимово, ул.Г.Тукая, д.54
Телефон: 8(85552)6-09-11; 8-927-491-23-05
E-Mail: alimovo@mail.ru; ramzilaxmetow@yandex.ru
Короткое название: МБОУ "Новоалимовская ООШ"
Руководитель: Ахметов Рамзиль Хузагалиевич

Новости Новоалимовской школы

Яшь татарстанлыларны ФинЗОЖ Фестта катнашырга чакыралар

Опубликовано: 04.04.2022

4-10 апрельдә Россиядә төрле яшьтәге мәктәп укучылары өчен «ФинЗОЖ Фест» онлайн-фестивале узачак. Чара Россия Финанс министрлыгы һәм Россия Банкы тарафыннан балалар һәм яшьләр өчен Бөтенроссия финанс грамоталылыгы атнасы кысаларында оештырыла. Фестивальнең операторлары-Россия Финанс министрлыгының Фәнни-тикшеренү финанс институты (НИФИ) һәм РФ Финанслар министрлыгы порталы.

«ФинЗОЖ Фест» бурычлары – укучыларны финанс сәламәтлек саклау принципларын өйрәнергә этәрү, аларга шәхси һәм гаилә бюджеты белән идарә итүнең база күнекмәләрен формалаштырырга, финанс культурасының югары дәрәҗәдә һәрвакыт, бигрәк тә икътисадый турбулентлык чорында кирәк булуын күрсәтергә. Фестивальнең Онлайн-контенты шулай ук финанс укыту һәм тәрбия белән шөгыльләнүче укытучылар һәм ата-аналар өчен дә каралган.

Источник: https://mon.tatarstan.ru/tat/index.htm/news/2071965.htm