Адрес: 423762, Республика Татарстан, Актанышский район, с.Новое Алимово, ул.Г.Тукая, д.54
Телефон: 8(85552)6-09-11; 8-927-491-23-05
E-Mail: alimovo@mail.ru; ramzilaxmetow@yandex.ru
Короткое название: МБОУ "Новоалимовская ООШ"
Руководитель: Ахметов Рамзиль Хузагалиевич

Новости Новоалимовской школы

Районда фәнни-техник иҗат күргәзмәсе оештырылды

Опубликовано: 29.03.2022

29 март көнне, "Батыр" спорт комплексында, районыбыз мәктәпләрендә белем алучы укучыларның фәнни-техник иҗат күргәзмәсе оештырылды. Биредә безнең мәктәптән дә катнашучылар булды: "Кулланылыш приборлары" номинациясендә агачтан ясалган картиналар һәм сувенирлар белән Локманов Ильвир (хезмәт укытучысы Фатхулов Р.Н.), "Инструментлар, станоклар" номинациясендә Галеев Раяз (әтисе, мәктәпнең "Əтиләр Советы" рәисе Галеев Ф.Г.), "Робототехника" номинациясендә Муллахметов Əмир һәм Галеев Раяз (физика-информатика укытучысы Шәрипов И.И.) кул эшләре һәм проектлары белән катнаштылар. Күргәзмәгә быел "XXI гасыр Кулибиннары" бәйгесендә катнашкан Исламхуҗин Айназның кондиционеры, Шәрипов Раянның бабасы белән эшләгән агач инструментлары, Идрисов Самат, Габдрашитова Азалия, Зәкиев Ризванның әтиләре белән бергә эшләгән сыерчык оялары да урнаштырылды. Агымдагы уку елында Актаныш технология техникумында уздырылган "Һөнәри дебют" район бәйгесенең "Эретеп ябыштыру" компетенциясендә 1 урын алган Бадрашитов Гадел дә биредә катнашты.