Адрес: 423762, Республика Татарстан, Актанышский район, с.Новое Алимово, ул.Г.Тукая, д.54
Телефон: 8(85552)6-09-11; 8-927-491-23-05
E-Mail: alimovo@mail.ru; ramzilaxmetow@yandex.ru
Короткое название: МБОУ "Новоалимовская ООШ"
Руководитель: Ахметов Рамзиль Хузагалиевич

Новости Новоалимовской школы

Беренчеләр беренче тапкыр хат язып, почта аша туганнарына юлладылар

Опубликовано: 25.12.2019

Ә сез якыннарыгызны "Яңа ел" бәйрәме белән котладыгызмы әле?

Мәктәбебезнең 1 нче сыйныф укучылары үз куллары белән ясаган открыткаларына, күңел түреннән чыккан иң җылы теләкләрен язып, Татарстаныбызның төрле төбәкләренә хатлар юлладылар. Бәхетле хатлар Яр Чаллыга, Казанга, Мамадышка, Минзәләгә, Түбән Камага, Зәйгә, Актанышка һәм районыбыз авылларына юл тоттылар. Укучылар хатларын, авылыбызда урнашкан почта бүлекчәсенә кереп, үз куллары белән почта тартмасына салдылар. Шул вакытта балаларның күзләрендә янган бәхет очкыннарын сүз белән генә биреп бетереп булмый! Аларның котлау хатларын алган әби-бабайларының, туганнарының, якыннарының шат йөзләре күз алдына килеп басты. Тәүге тапкыр хат җибәрү дә алар өчен зур бәйрәм булды. Почта хезмәткәрләре Розалия апа белән Әлфинур апа балаларны ачык йөз белән каршы алып, үз профессияләре белән таныштырып, экскурсия оештырдылар. Бу көн, балалар күңелендә онытылмас бер мизгел булып истә калыр. Якынлашып килүче Яңа 2020 ел белән сезне дуслар!