Адрес: 423762, Республика Татарстан, Актанышский район, с.Новое Алимово, ул.Г.Тукая, д.54
Телефон: 8(85552)6-09-11; 8-927-491-23-05
E-Mail: alimovo@mail.ru; ramzilaxmetow@yandex.ru
Короткое название: МБОУ "Новоалимовская ООШ"
Руководитель: Ахметов Рамзиль Хузагалиевич

Новости Новоалимовской школы

Мәктәптә башлангычлар атналыгы

Опубликовано: 30.11.2019

25 ноябрьдән 30 нчы ноябрь көннәрендә "Башлангычлар атналыгы" узды. Атналыкны мәдәният йортына сәяхәт кылып, бик эчтәлекле кино карап башлап җибәрделәр. "Боздан сакланыйк" рәсем бәйгесе һәм "Әниемнең җылы куллары" исемендәге инша бәйгеләре уздырылды. 2 нче сыйныф укучылары көче белән әзерләнгән "Каз өмәсе" бәйрәме тагын да күңелләрен күтәрде. Методик көндә башлангыч сыйныф укучылары ФДББС таләпләренә туры китереп, ачык дәресләр күрсәттеләр. Дәресләргә "Миләшкәй" балалар бакчасы тәрбиячеләре, югары сыйныф укытучылары һәм мәктәп директоры катнашып, уңай бәя куйдылар.

Ә инде 1 сыйныф укучылары һөнәр сайлау юнәлеше буенча Манихова Эльвира Мияссәр кызы җитәкчелегендә Актаныштагы Янгын сакчылыгы бүлекчәсенә экскурсиягә бардылар.

Атналыкка йомгак ясап, бәйгеләрдә актив катнашучы укучыларга Мактау кәгазьләре тапшырылды.

Атналык бик эшлекле, тыгыз һәм эчтәлекле уздырылды.