Адрес: 423762, Республика Татарстан, Актанышский район, с.Новое Алимово, ул.Г.Тукая, д.54
Телефон: 8(85552)6-09-11; 8-927-491-23-05
E-Mail: alimovo@mail.ru; ramzilaxmetow@yandex.ru
Короткое название: МБОУ "Новоалимовская ООШ"
Руководитель: Ахметов Рамзиль Хузагалиевич

Новости Новоалимовской школы

«Белем җәүһәрләре» X Бөтендөнья интернет-проектлар бәйгесе нәтиҗәләре

Опубликовано: 16.11.2019

Татарстан Республикасы мәгариф һәм фән министрлыгы «2014-2022 елларга Татарстан Республикасы дәүләт телләрен һәм Татарстан Республикасында башка телләрне саклау, өйрәнү һәм үстерү» дәүләт программасын ашыру, берлектә туган телгә һәм гореф-гадәтләргә мәхәббәт тәрбияләү, интернет-технологияләр ярдәмендә татар телен һәм мәдәниятен саклау һәм үстерү максатында «Белем җәүһәрләре» X Бөтендөнья интернет-проектлар бәйгесен үткәрде.

Бәйгегә йомгак ясалды, җиңүчеләр билгеләнде (konkurs.belem.ru/node/815).

Җиңүче укытучыларны һәм укучыларны 2019 елның 15 нче ноябре көнне Казан шәһәре, Универсиада авылы, 35 адресы буенча Идел буе физик тәрбия, спорт һәм туризм академиясенең «Академия» концертлар залында бүләкләделәр.

Мәктәбебезнең физика-информатика укытучысы Илназ Илшат улы җитәкләгән "Табигат кануннары" интернет-проекты "Мәгариф һәм фән өлкәләрендә иң файдалы һәм популяр интернет-проект" номинациясендә дипломант булды һәм диплом белән бүләкләнде.