Адрес: 423762, Республика Татарстан, Актанышский район, с.Новое Алимово, ул.Г.Тукая, д.54
Телефон: 8(85552)6-09-11; 8-927-491-23-05
E-Mail: alimovo@mail.ru; ramzilaxmetow@yandex.ru
Короткое название: МБОУ "Новоалимовская ООШ"
Руководитель: Ахметов Рамзиль Хузагалиевич

Новости Новоалимовской школы

Марсель Гыйлаев истәлегенә көрәш турниры

Опубликовано: 21.10.2019

Татарча көрәш буенча РСФСР ның – ике, Татарстан Республикасының санап бетергесез чемпионы, Актаныш Сабантуеның күптапкыр абсолют батыры Марсель Шакир улы Гыйлаев истәлегенә үтүче көрәш турниры аның вафатыннан соң Энгель Фәттахов инициативасы белән гамәлгә куелып, келәм батырының исеме шул рәвешле мәңгеләштерелде. Әлеге турнирның чираттагысы 19 октябрь көнне "Батыр" спорткомплексында уздырылды. Төп гомуми белем бирү мәктәпләре арасында безнең мәктәп командасы 3 урынга лаек булды. Көрәшче егетләребезне чын күңелдән котлыйбыз һәм киләчәктә дә уңышлар телибез!

Источник: Фото из сайта http://aktanysh-rt.ru/news/tema-dnya/aktanyshta-gyylaev-turniry-krshen-krshtek-tik-fotolar