Адрес: 423762, Республика Татарстан, Актанышский район, с.Новое Алимово, ул.Г.Тукая, д.54
Телефон: 8(85552)6-09-11; 8-927-491-23-05
E-Mail: alimovo@mail.ru; ramzilaxmetow@yandex.ru
Короткое название: МБОУ "Новоалимовская ООШ"
Руководитель: Ахметов Рамзиль Хузагалиевич

Новости Новоалимовской школы

Җиңү көне белән!

Опубликовано: 09.05.2019

Яңа Әлем төп гомуми белем бирү мәктәбе исеменнән һәм шәхсән үз исемемнән барыгызны да Бөек Җиңү көне – безгә тынычлык һәм иминлек бүләк иткән бәйрәм белән котлыйм.

Без һәрвакыт Бөек Ватан сугышы фронтларында батырларча көрәшкән, Җиңү көнен якынайту өчен тылда барысын да эшләгән, киләчәк буыннарга бәхетле тормыш тәэмин итүчеләрнең истәлеген олылыйбыз. Безнең бабаларыбыз үз тормышлары бәрабәренә Ватан хакына, намус белән яшәргә һәм тыныч күкнең кадерен белергә чакырып торучы үлемсез батырлык кылганнар.

Без аларга, данлы фронтовикларга һәм тыл хезмәтчәннәренә, тыныч тормышны саклап калган батырларга, эчкерсез рәхмәт белдерәбез.

Безнең буын һәм балаларыбызның буыны 9 нчы май көнне хәтердә мәңге сакланачак, ул чәчәк ата торган сирень исен һәм халкыбызның шатлыгын гәүдәләндерде. Бабаларыбызның батырлыгы - күпмилләтле илнең какшамас ихтыяры һәм рухының какшамас булуы символы - гасырлар дәвамында яшәячәк.

Бу истәлекле көндә барыбызга да чын күңелдән ныклы сәламәтлек, тынычлык һәм иминлек телим!