Адрес: 423762, Республика Татарстан, Актанышский район, с.Новое Алимово, ул.Г.Тукая, д.54
Телефон: 8(85552)6-09-11; 8-927-491-23-05
E-Mail: alimovo@mail.ru; ramzilaxmetow@yandex.ru
Короткое название: МБОУ "Новоалимовская ООШ"
Руководитель: Ахметов Рамзиль Хузагалиевич

Новости Новоалимовской школы

РФ Дәүләт Думасы депутаты Зиннуров Ирек Хәйдәр улы белән очрашу

Опубликовано: 28.02.2019

28 февраль көнне Яңа Әлем төп гомуми белем бирү мәктәбе укучылары белән очрашуга РФ Дәүләт Думасы депутаты, Олимпия уеннары призеры Зиннуров Ирек Хәйдәр улы килде. Ул укучылар үзидарәсе министрлары белән әңгәмә үткәрде. Укучылар аңа үзләрен кызхыксындырган сорауларын ирештерделәр. Ирек Хәйдәр улы депутат буларак, спортчы буларак балаларга киңәшләрен бирде, алга максат куеп, уңышка ирешү юлларын эзләргә кушты.

Очрашуны педагог-оештыручы, физик тәрбия укытучысы Фәтхиева Мария Олег кызы әзерләгән иде. Регина Лимаровна җитәкчелегендәге укучыларның чыгышлары да мөхтәрәм кунак тарафыннан җылы кабул ителде.

Чараның икенче өлеше районның физик тәрбия укытучылары белән дәвам итте. Алар Олимпия уеннары призеры белән якыннан аралаштылар, сораулар бирделәр.