Адрес: 423762, Республика Татарстан, Актанышский район, с.Новое Алимово, ул.Г.Тукая, д.54
Телефон: 8(85552)6-09-11; 8-927-491-23-05
E-Mail: alimovo@mail.ru; ramzilaxmetow@yandex.ru
Короткое название: МБОУ "Новоалимовская ООШ"
Руководитель: Ахметов Рамзиль Хузагалиевич

Новости Новоалимовской школы

Районда 19 тапкыр "Игелек марафоны" үтте

Опубликовано: 12.12.2018

Быел Актаныш районы халкы 19 тапкыр үзегең олы йөрәкле, игелекле икәнен раслады. Мөмкинлекләре чикле райондашларыбызга киләчәккә өмет уяткан, күз яшьләре аша елмаерга мәҗбүр иткән "Игелек марафоны" 12 декабрьдә район мәдәният йортында үтеп, быелгы инвалидлар декадасына йомгак ясады.

Залда утыручылар хозурына тәкъдим ителгән кинофильм аша райондагы инвалид балаларның хыялларын да тормышка ашырды Актаныш. Ә сабыйларның хыялы чиксез, саф... Арада баш табиб, хоккейчы, футболист, эшмәкәр, биюче булырга теләүчеләр дә, республиканың мәгариф идарәсен җитәкләргә хыялланганнары да бар. Андыйларга әлеге даирә вәкилләре белән очрашулар оештырылып, бу хезмәтләрнең нечкәлекләре хакында бәян иттеләр.

Бүген хуҗалык, оешма җитәкчеләре, җирлек башлыклары, төзүчеләр, банкирлар, сәүдәгәрләр, хокук саклау органнары, гаилә фермалары, мәгариф, медицина, мәдәният, спорт, социаль яклау бүлеге хезмәткәрләре физик мөмкинлекләре чикле райондашларыбызга ярдәм күрсәтте.

2 380 299 сум! Бу - марафонда җыйналган сумма. Безнең мәктәп коллективы тарафыннан, ярдәм йөзеннән 8 мең сум акча тапшырылды. Игелек исә дәвам итә. Ярдәм күрсәтергә кайчан да соң түгел.

Источник: http://aktanysh-rt.ru/news/tema-dnya/igelekle-aktanysh-rayonda-19-tapkyr-igelek-marafony-tte-bezne-itez-fotoreportazh