Адрес: 423762, Республика Татарстан, Актанышский район, с.Новое Алимово, ул.Г.Тукая, д.54
Телефон: 8(85552)6-09-11; 8-927-491-23-05
E-Mail: alimovo@mail.ru; ramzilaxmetow@yandex.ru
Короткое название: МБОУ "Новоалимовская ООШ"
Руководитель: Ахметов Рамзиль Хузагалиевич

Новости Новоалимовской школы

Социаль яктан авыр хәлдәге гаиләләрнең тормыш шартлары белән танышу

Опубликовано: 27.08.2018

27 нче август көнне мәктәп җитәкчелеге һәм класс җитәкчеләреннән төзелгән эшче төркем, авыр тормыш ситуациясендә калган гаиләләрдә тәрбияләнүче балаларның тормыш һәм яшәү шартларын, кичектергесез хәл итәсе җитди мәсьәләләрне рейдларга чыгып өйрәнеп кайтты. Рейд кысаларында шулай ук балаларның яңа уку елына әзерлекләре дә каралды. Эш нәтиҗәсе буенча комиссия төп проблемаларны билгеләде һәм алда торган яңа уку елына бурычлар куйды. Төп бурычлар шулардан гыйбарәт: социаль-куркыныч, тормышта авыр хәлдә калган, алыштыручы гаиләләрне даими тикшереп торырга; шул гаиләләр белән янгын хәвефсезелеге буенча кисәтү эшләре алып барырга, гаиләләрдә куелган янгын турында хәбәр итү җайланмалары барлыгын тикшерергә.