Адрес: 423762, Республика Татарстан, Актанышский район, с.Новое Алимово, ул.Г.Тукая, д.54
Телефон: 8(85552)6-09-11; 8-927-491-23-05
E-Mail: alimovo@mail.ru; ramzilaxmetow@yandex.ru
Короткое название: МБОУ "Новоалимовская ООШ"
Руководитель: Ахметов Рамзиль Хузагалиевич

Новости Новоалимовской школы

Мәктәп яны тәҗрибә участогында көзге эшләр башланды

Опубликовано: 04.09.2018

Мәктәп укыту процессының өч функциясен тормышка ашыра: белем бирә, тәрбияли һәм акыл сәләтен үстерә. Бүгенге көндә иң мөһим, иң авыр, иң кичектергесез бурыч ул - кеше тәрбияләү. Бигрәк тә бала тәрбиясе, аны тормышка әзерләү. Илдәге тәртип тә, милләтнең ныклыгы да, гаиләдәге бәрәкәт-иминлек тә кешенең әхлагына бәйләнгән. Бу эшнең изге һәм кичектерсезлеген аңлап, мәктәбебездә шактый күп эшләр башкарыла.

Безнең мәктәпнең укытучылар коллективы укучыларда, халык традицияләре, милли культура чаралары ярдәмендә танып-белү, кызыксыну аша патриотизм хисе тәрбияләү өстендә эшли. Шул максаттан чыгып мәктәптә төрледән төрле кичәләр һәм атналыклар үткәрелә.

Үткәрелгән һәрбер эшнең, чараның файдалы булуы зарур. Нинди генә эш башкарылмасын, нинди генә шөгыль тапмасын – укучы үз эшенең, шөгыленең файдалы, кирәкле, мактаулы булуын тоярга тиеш.

Авыл җирендә яшәгәнлектән, беренче чиратта, авыл хуҗалыгына мәхәббәт һәм хөрмәт тәрбияләргә тырышабыз. Шунлыктан, мәктәп яны укыту-тәҗрибә участогында эшләүнең укучылар өчен тәрбияви һәм белем алу өчен әһәмияте гаять зур.

Яңа уку елы башлану белән, мәктәп яны тәҗрибә участогында да көзге эшләр башланды. 5, 6, 7 нче сыйныф укучылары мәктәп яны тәҗрибә участогында чөгендер, кишер, укроп орлыклары җыйдылар.