С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

Адрес: 423759, Республика Татарстан, Актанышский район, д.Миннярово, ул.Центральная, д. 68
Телефон: 8(85552)3-41-26
E-Mail: Smenn.Akt@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Минняровская ООШ"
Руководитель: Исхаков Ильдар Хамитович
Год основания учреждения: 1968

Новости Минняровской ООШ

"Мәктәпкә җыенырга ярдәм ит" хәйрия акциясе

Опубликовано: 12.08.2020

Җәй бик тиз үтеп тә китте, инде уку елы башында басып торабыз. Ата-аналар балаларны мәктәпкә әзерләү белән борчулы. Канцтоварлар, уку әсбаплары, мәктәп формасы һәм башка кирәк яраклар...
Районыбызда инде дистә елдан артык "Мәктәпкә җыенырга ярдәм ит" хәйрия акциясе үткәрү һәркемгә билгеле. Акциянең максаты - 1 класска укырга керүче балаларга, күп балалы, аз керемле гаиләләрдән булган укучыларга материаль ярдәм күрсәтү, гаиләләргә терәк булу.
Әлеге акциягә безнең авылдашыбыз, Актаныш муниципаль район башлыгы Фаттахов Энгель Нәвапович та актив кушылды. Үзе укыган мәктәпкә укырга керүче һәм күп балалы гаиләләрдән булган 6 укучыга портфельләр тапшырды. Портфель эченә укучылар өчен спорт киемнәре һәм мәктәп кирәк-яраклары салынган иде.
Яхшы эшләр кеше күңеленә шатлык, яктылык, кәнагатьләнү хисе бирә. Икенче кешедән якты елмаю һәм ихлас күңелдән чыккан рәхмәт сүзе ишетү һәрвакытта да күңелле.
Хөрмәтле, Энгель Нәвапович!Укучыларыбызга, аларның гаиләләренә ярдәмегез, терәк булганыгыз өчен зур рәхмәт сезгә! Мәктәп директоры, укытучылар, укучылар һәм аларның ата-аналары исеменнән сезгә ныклы сәламәтлек, гаилә иминлеге, катлаулы эшегездә зур уңышлар телибез!

В рамках акции «Помоги собраться в школу!», также все школьники получили подарочные пакеты со школьными канцелярскими товарами.