Адрес: 423752, Республика Татарстан, Актанышский район, д. Чалманарат, ул. Школьная , д.7
Телефон: +7(855)-525-32-33
E-Mail: 0331000003@edu.tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Чалманаратская ООШ"
Руководитель: Ахметова Гульнара Рафаэловна

Новости Чалманаратской ООШ

Ленар Шәехның иҗат кичәсе./Творческий вечер Ленара Шаеха.

Опубликовано: 11.11.2023

Такталачык авыл клубында “Яшем дә бар, яшьлегем дә!” дигән кичә уздырылды. Ул күренекле якташыбыз, галим, шагыйрь, журналист, тәрҗемәче, Татарстанның атказанган сәнгать эшлеклесе, Татарстанның Муса Җәлил исемендәге Республика премиясе, ТР мәдәният министрлыгы һәм ТР Язучылар берлегенең Абдулла Алиш, Гамил Афзал исемендәге әдәби премияләре лауреаты Ленар Шәехка багышланды. Кичәдә татар теле һәм әдәбияты укытучысы – Ә.Р.Исрафилова катнашты./В Такталачукском селском клубе прошёл вечер “Есть и возраст, и молодость”. Он был посвящён нашему выдающемуся земляку Ленару Шаеху. Он татарский поэт, журналист, переводчик и учёный, кандидат филологических наук, лауреат Республиканской премии имени М.Джалиля, А.Алиша, Г.Авзала, заслуженный деятель искусств Республики Татарстан, главный редактор татарского книжного иждательства. Участвовала учитель татарского языка и литературы А.Р.Исрафилова.