Посещение мероприятий Международного форума KAZAN DIGITAL WEEK-2021 / KAZAN DIGITAL WEEK-2021 Халыкара форумы чараларында катнашу

Опубликовано: 23.09.2021

21-24 сентября 2021 года в г. Казани на территории международного выставочного центра «Казань Экспо» проводится Международный форум KAZAN DIGITAL WEEK-2021. Ученики Савгачевской школы посетили  площадки и залы МВЦ «Казань Экспо», где проходит III Отраслевой чемпионат по стандартам Ворлдскиллс в сфере информационных технологий DigitalSkills 2021..
В профессиональном мастерстве по 35 компетенциям в сфере цифровых и информационных технологий соревнуются около 300 конкурсантов из 29 городов России. Значительную часть компетенций чемпионата составляет блок Future Skills – к нему относятся компетенции на базе новых технологий и кросс-компетенции, которые возникают при трансформации традиционных отраслей под влиянием цифровых технологий.
Обучающиеся остались очень довольны возможностью ознакомиться цифровыми технологиями международного уровня. Возможно, эта экскурсия для кого-то станет решающей при выборе будущей профессии.
____

Һөнәри юнәлеш бирү эшен оештыру кысаларында Савгач урта гомуми белем бирү мәктәбе укучылары «Казан Экспо»Халыкара үзәге территориясендә "KAZAN DIGITAL WEEK-2021" халыкара форумы чараларында булдылар.
2021 елның 21-24 сентябрендә Казанда «Казан Экспо» Халыкара күргәзмә үзәге территориясендә KAZAN DIGITAL WEEK-2021 халыкара форумы уздырыла. Савгач мәктәбе укучылары «Казан Экспо» Халыкара күргәзмә үзәге мәйданчыкларында һәм залларында булдылар, анда Мәгълүмати технологияләр өлкәсендә Ворлдскиллс стандартлары буенча III тармак чемпионаты DigitalSkills 2021 уза.
Һөнәри осталыкта цифрлы һәм мәгълүмати технологияләр өлкәсендә 35 компетенция буенча Россиянең 29 шәһәреннән 300гә якын конкурсант ярыша. Чемпионат компетенцияләренең шактый өлешен Future Skills блогы тәшкил итә – аңа яңа технологияләр базасындагы компетенцияләр һәм санлы технологияләр йогынтысында традицион тармакларны трансформацияләгәндә барлыкка килә торган кросс-компетенцияләр керә.
Укучылар халыкара дәрәҗәдәге цифрлы технологияләр белән танышу мөмкинлегеннән бик канәгать калдылар. Бәлки, бу экскурсия кем өчен дә булса булачак һөнәрне сайлаганда хәлиткеч булыр.