Профориентационная встреча школьников и студентов с представителями НХТИ / Мәктәп укучылары һәм студентларның Түбән Кама химия-технология институты вәкилләре белән очрашуы

Опубликовано: 14.04.2021

В рамках ведения профориентационной работы 13 апреля 2021 года состоялась встреча обучающихся 10-11 классов школ района и студентов выпускных групп Аксубаевского техникума универсальных технологий с представителями Нижнекамского химико-технологического института.

Профориентационная встреча прошла с соблюдением всех мер профилактики новой короновирусной инфекции по определённому графику в Аксубаевских школах №1, №2, №3 и техникуме универсальных технологий. Представители НХТИ подробно рассказали об организации высшего образования, имеющихся факультетах, специальностях и направлениях, правилах приема, сроках подачи документов. С удовольствием отвечали на вопросы участников мероприятия, провели индивидуальные консультации. Выступления представителей сопровождались презентациями и видеороликами, раздачей буклетов.

____

Һөнәри юнәлеш бирү эшен алып бару кысаларында, 2021 елның 13 апрелендә район мәктәпләренең 10-11 сыйныф укучылары һәм Аксубай универсаль технологияләр техникумының чыгарылыш төркем студентлары Түбән Кама химия-технология институты вәкилләре белән очрашты.

Һөнәри юнәлеш бирү буенча очрашу, яңа короновирус йогышын профилактикалауның барлык чараларын үтәп, Аксубай 1нче, 2нче, 3нче  белем бирү мәктәпләрендә һәм универсаль технологияләр техникумында, билгеле график буенча узды. Түбән Кама химия-технология институты вәкилләре югары белем бирүне оештыру, факультетлар, белгечлекләр һәм юнәлешләр, кабул итү кагыйдәләре, документлар тапшыру сроклары турында җентекләп сөйләделәр. Чарада катнашучыларның сорауларына бик теләп җавап бирделәр, шәхси консультацияләр үткәрделәр. Вәкилләрнең чыгышлары презентацияләр һәм видеороликлар, буклетлар тарату белән үрелеп барды.