Призеры VI Всероссийской научной конференции учащихся имени Н.И. Лобачевского / Укучыларның Н.И. Лобачевский исемендәге VI Бөтенроссия фәнни конференциясе

Опубликовано: 02.04.2021

26-29 марта 2021 года состоялась VI Всероссийская (с международным участием) научная конференция учащихся имени Н.И. Лобачевского. Цель конференции – активизация творческой, познавательной и интеллектуальной инициативы обучающихся посредством привлечения их к исследовательской и проектной деятельности в различных областях науки и культуры.

29 марта в КСК «УНИКС» (г.Казань) состоялась Церемония закрытия и награждения победителей. В финал прошли 707 участников из 24 регионов страны, 409 из них стали победителями и призерами.

Среди призеров два учащихся 7 класса МБОУ «Аксубаевская СОШ № 3»: Гафиятуллина Ландыш и Муратшин Сафар. Они защищали свои работы в секции «Татарский язык и татарская литература». В секции истории «История народов России» дипломом 2 степени награжден ученик 8 класса МБОУ «Кривоозерская СОШ им. Г.Г.Романова» Артур Кондрашев. А мы пожелаем им дальнейших успехов.

________________________________________________

2021 елның 26-29 мартында укучыларның Н.И. Лобачевский исемендәге VI Бөтенроссия фәнни конференциясе узды. Конференциянең максаты-укучыларны фән һәм мәдәният өлкәсендә тикшеренү һәм проект эшчәнлегенә җәлеп итү юлы белән, иҗади, танып-белү һәм интеллектуаль мөмкинлекләрен активлаштыру.

26 мартта «УНИКС» мәдәни-спорт комплексында укучыларның Н.И. Лобачевский исемендәге VI Бөтенроссия фәнни конференциясен ачу, ә 29 мартта конференциядә җиңүчеләрне бүләкләү тантанасы узды. Финалга илнең 24 төбәгеннән 707 катнашучы чыкты, 409 укучы җиңүче һәм призер булды. Призерлар арасында «Аксубай 3нче урта гомуми белем бирү мәктәбе»нең 7 сыйныф укучылары Гафиятуллина Ландыш һәм Моратшин Сафарда бар иде. Алар «Татар теле һәм татар әдәбияты» секциясендә үз эшләрен якладылар. «Россия халыклары тарихы» секциясендә «Г.Г. Романов исемендәге Кәкре Күл урта гомуми белем бирү мәктәбе»нең 8 сыйныф укучысы Артур Кондрашев 2 дәрәҗә диплом белән бүләкләнде. Без аларга киләчәктә дә уңышлар телибез.